7 קירות טיפוס מדהימים ברחבי העולם

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב google
שיתוף ב whatsapp

7 קירות טיפוס מדהימים ברחבי העולם

כשמדובר בטיפוס על קירות מלאכותיים, השמים הם (לפחות מבחינה מילולית) הגבול, במונחי יצירתיות ועיצוב. אפשר לטפס במסלול קל, למרות שגישה זו אינה נפוצה בקהילת המטפסים, ופשוט לבנות קיר סטטי, או שניתן לחשוב מחוץ לקופסא ולטפס על קיר בעל מכשולים מורכבים ומרובים המהווים אימון מושלם.

הקירות המוצגים במאמר זה נחשבים לקירות הטיפוס הייחודיים ביותר בעולם. אז קבלו את האתגר והתכוננו אליו, כי כל מה שתרצו לאחר הקריאה הוא לרוץ ולטפס עליהם.

אקסקליבר האדיר

© BJOEKS

הקיר נמצא בהולנד, והוא נחשב לקיר טיפוס הנישא לגובה של 120 מטרים, ותחרויות של ליגת האלופות יורק ורהובן קבעו בשנת 2016 מסלולי טיפוס מורכבים על הקיר. המטפס הראשון שכבש  את היעד, זכה באלף יורו.

מסלול הסכר הענק

© LOLLO RIVA/GETTY IMAGES

קיר טיפוס שממוקם בבלניו, שווייץ. הוא נישא לגובה של 165 מטרים. המטפסים צריכים להשתמש בסולם על מנת לעבור את עשרים המטרים הראשונים, ולאחר מכם, הדרך לפסגה משופעת בנופים המרהיבים של הרי האלפים.

טיפוס על קיר קרח מקורה

© JEFF HOLMES

קיר טיפוס זה נמצא בסקוטלנד, והמטפסים יכולים לתרגל את הטכניקה שלהם במשך כל השנה על הקיר שנישא לגובה של 39 מטרים. זהו קיר הקרח המקורה הגדול ביותר בעולם, המבוסס על המסלול המפורסם של ווסט היילנד.

קיר האגדה המעוצב

© DACI ANO/ILLOIHA OMOTESANDO

הקיר ממוקם בטוקיו, יפן, ומשלב את האופנה הגבוהה של טוקיו עם פעילות חוצות. הוא נמצא במועדון הכושר אילוהא והיבטים הלקוחים מעולם עיצוב הפנים יוצרים את צורת הקיר, מה שמאפשר לאנשים לנסות את הספורט בהליך קל.

אסם התבואה הקפואה

© SCOTT OLSON/GETTY IMAGES

הקיר ממוקם באיווה והוסב מממגורות תבואה למסלול טיול מדהים. הרעיון לבניית קיר הטיפוס הגיע בשנת 2001 מדון בריגס, שעבד על מנת ליצור קיר טיפוס שעליו ניתן לטפס גם במזג אוויר קר.

קיר טיפוס צבעוני

© ADAM HAYES

קיר טיפוס זה ממוקם באוקלנד, ניו זילנד והוא מושלם לילדים בזכות שפע הצבעוניות שלו. במתחם הטיפוס יש גם קירות טיפוס למבוגרים.

נגד הטבע

© HANNAH RUSSELL/UPPER LIMITS

אתם מוזמנים ליהנות מקיר טיפוס ייחודי הממוקם בממגורות תבואה בבלומינגטון, אילינוי. הקיר נישא לגובה של 65 מטרים, ובמקום יש שלוש ממגורות עגולות ושתי צורות מעניינות המאפשרות טיפוס במגוון שיטות. במרכז יש גם קיר חיצוני הממוקם במערת סלעים, ואזור טיפוס עיקרי עם המון מסלולים.

פורסם לראשונה באתר של רדבול: https://www.redbull.com/us-en/9-unique-climbing-walls

רוצים להתייעץ?

גלילה לראש העמוד